AVALEHT
KOHALIK OMAVALITSUS
KOV VALIMISED 2017
RIIGIKOGU VALIMISED 2015
TURISM
KONTAKT
ABJA VALD
KUIDAS HOIAME ERAELULIST TEAVET
HARIDUS
KULTUUR
NOORTEKESKUS
PÄEVAKESKUS
ÕPILASKODU HOSTEL
TERVISHOID JA SOTSIAALHOOLEKANNE
MAJANDUS
JÄÄTMEKÄITLUS
SPORT
TRANSPORT
AIP, WIFI
KOHALIK AJALEHT
ETTEVÕTLUS
SÕPRUSVALD
PILDIGALERII
TEABENÕUE
HAJAASUSTUSE PROGRAMM
ÜLDPLANEERING
DETAILPLANEERING
ELEKTRILIITUMISTASU TOETUS
HEAKORRAKONKURSID VALLAS
PROJEKTID
HANKED
KORRAKAITSE

Laste Vabariik

18. augustil on võimalik Abja-Paluojal külastada elamustuuri „Laste Vabariik“. Elamustuur pakib ennast lahti Keskpargis ja Posti tänaval. Laste Vabariik on avatud  kell 11.00-16.00 ning kogu programm on lastele tasuta. 

Laste Vabariik on Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud lastele suunatud ettevõtmiste sari, mille eesmärgiks on omakultuuri tutvustamine ja edendamine atraktiivses vormis. Laste Vabariik seob erinevad valdkonnad, toetub väärtuskasvatuse põhimõtetele ja pakub lastele arendavat ja loovat tegevust ning harivat ja kvaliteetset meelelahutust. Tuuri eesmärk on jõuda paljude laste kodupaikadeni ja tähistada ühiselt Eesti sünnipäevapidu.

Laste Vabariigis on 3 tegevusala: 
Etenduseala, kus toimub etendus „Kõige parem kingitus“. Lisaks etendusele astuvad Abjas Laste Vabariigi laval üles kohalikud lapsed ja noored laulu, tantsu ning pillimänguga - siin saab vaadata, kuulata ja kaasa elada.

Mänguala, mille sisustavad projektis osalevad partnerid - elamuskeskused, muuseumid ja teised igapäevaselt lastele tegevusi pakkuvad partnerid - siin saab seigelda, mängida ja ise avastada;

Töötubade ala, kus toimuvad projekti kaasatud partnerite töötoad - siin saab ise luua, meisterdada ja nuputada. Abja-Paluoja Laste Vabariigis on kolm töötuba: TÜ Muuseum (Hull Teadlane), Linnalabor ja Jääaja Keskus.

Kõik Laste Vabariiki külastavad  lapsed saavad endale Laste Vabariigi passi, mis annab tasuta või soodustingimustel sissepääsu muuseumitesse ja elamuskeskustesse üle Eesti – partnerite juurde, kes on osalenud Laste Vabariigi mänguala loomisel.

Laste Vabariigi elamustuur toimub 2017. aasta maist septembrini. Projekti koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. Asukohtade koostööpartner on Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, sündmuste kulgu kajastab ERR Lastejaam. Ettevõtmist toetavad EV100, Silberauto, Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Avatud Noortekeskuste Ühendus, RGB ja Büroodisain. Elamustuuri läbiviimisesse on kaasatud paljud muuseumid, elamuskeskused, maa- ja omavalitsused, ettevõtted ja head koostööpartnerid üle Eesti.

Liisi Rääbus

Abja Noortekeskuse juhataja