AVALEHT
KOHALIK OMAVALITSUS
KOV VALIMISED 2017
RIIGIKOGU VALIMISED 2015
TURISM
KONTAKT
ABJA VALD
KUIDAS HOIAME ERAELULIST TEAVET
HARIDUS
KULTUUR
NOORTEKESKUS
PÄEVAKESKUS
ÕPILASKODU HOSTEL
TERVISHOID JA SOTSIAALHOOLEKANNE
MAJANDUS
JÄÄTMEKÄITLUS
SPORT
TRANSPORT
AIP, WIFI
KOHALIK AJALEHT
ETTEVÕTLUS
SÕPRUSVALD
PILDIGALERII
TEABENÕUE
HAJAASUSTUSE PROGRAMM
ÜLDPLANEERING
DETAILPLANEERING
ELEKTRILIITUMISTASU TOETUS
HEAKORRAKONKURSID VALLAS
PROJEKTID
HANKED
KORRAKAITSE

Inkontinentsi abivahendid soodustusega ka Abja apteegis

Inkontinentsuse all mõistetakse tahtmatut uriinileket ja võimetust seda tagasi hoida. Tegemist on haigusega, millel võib olla üks või mitu põhjust. Olukorra kergendamiseks on olemas mitmesuguseid uriinipidamatuse tooteid (mähkmed, sidemed, imavad aluslinad jms).

Abja apteegist saab alates käesoleva aasta veebruarist soetada soodustingimustel abivahendeid – inkontinentsitooteid ja nahahooldusvahendeid.

Pakume kvaliteetseid Tena ja Hartmanni uriinipidamatuse tooteid, näiteks Tena pants, Tena Slip, Tena Lady, Tena Men, Molinea, Molimed, Molicare, Sanaset (mähkmed, sidemed, imavad aluslinad).
Sealjuures ei tohiks ära unustada ka igapäevast hügieeni ja sinna juurde kuuluvaid nahahooldusvahendeid. Mähkmealust piirkonda tuleb hooldada regulaarselt õigete nahakaitse- ja pesemisvahenditega. Apteegis on selleks laias valikus nahahooldustooteid (kehapiimad, kreemid, vahud, šampoonid, vedelseebid, massaažigeelid, õlid, niisutatud salvrätid), mida on võimalik samuti riigi soodustusega soetada. Juhul, kui momendil ei ole apteegis soovitut, siis saame selle järgmiseks päevaks tellida.

Apteeki tulles võtke palun kaasa: Isikliku abivahendi kaart (kaardi väljastab Sotsiaalkindlustusamet arstitõendi alusel), arstitõend (perearst või eriarst; kuni 18.a laps peab võtma eriarsti tõendi) või rehabilitatsiooniplaan, isikut tõendav dokument, puuet kinnitav dokument (kui puue on määratud).

Abivahendeid on õigustatud taotlema:

  • kuni 18-aastane laps;
  • kuni 18-aastane puudega laps;
  • 18 – 63-aastane tööealine isik, kellel on tuvastatud töövõime kaotus 40 protsendi ulatuses või enam;
  • 18-aastane ja vanem puudega isik enesehoolde- ja kaitseabivahendite ostuks;
  • alates 18-aastane tööealine isik, kellel on tuvastatud osaline töövõime või töövõime puudumine;
  • vanaduspensioniealine isik (al.63 aastased)

Soodustingimustel saab ühes kuus osta mähkmeid ja muid uriinipidamatuse tooteid järgmistes kogustes: sidemeid (imavus kuni 599ml) kuni 40 tk; mähkmeid (imavus al. 600ml) kuni 60 tk; imavaid linu kuni 10 tk; naha pesemisvahendeid kuni 500 ml; nahahooldustooteid kuni 500 ml, sidemete kinnitusvahendeid  5tk, peapesumütse 4tk, pesukindaid 60tk, niisutavad salvrätte 1pk, desinfektant 250ml.

Riik kompenseerib osaliselt toodete hinna piirhinna alusel.

Kui inimesel on vaja abivahendit, tuleb tal esmalt pöörduda oma arsti või rehabilitatsiooniasutuse poole, kes probleemi hinnates väljastab vajadusel vastava tõendi, millega tuleb pöörduda Sotsiaalkindlustusametisse. Tõendi alusel saab abivajaja Sotsiaalkindlustusametist isikliku abivahendi kaardi. Sellega saab soodustingimustel inkontinentsi- või nahahooldusvahendeid soetada nüüd ka meie apteegist, sest meil on  sõlmitud Sotsiaalkindlustusametiga leping nimetatud abivahendite müümiseks.  

Kokkuvõtteks – inkontnentsitooteid vajav inimene saab need nüüd soodustusega osta ka Abja apteegist ja see tähendab, et jääb ära käik Viljandisse, Inkotuppa.

 

                                                                                                                                       Aime Riivik

Abja apteegi juhataja